שירות לקוחות 077-9975481

תחזוקה

כלי בישול אל-חלד

כלי בישול – שימוש ותחזוקה

לפני השימוש הראשון, נקה את כלי הבישול בזהירות במי-סבון פושרים. אל תשתמש בסבון המבוסס על חומצת לימון לניקוי מוצרים העשויים מפלדת אל-חלד.חומצה זו פוגעת בשכבה המגנה מפני חמצון וכתוצאה מכך יכול להיגרם שיתוך. ניתן להסיר שיתוך בקלות על ידי חומר ניקוי טוב לפלדת אל-חלד, כגון "stainless steel cleanser" של ברגהוף.

במקרה שנדבקו שאריות מזון בכלים, מלא את הסיר או המחבת במעט סבון ומים והשרה למשך 5 דקות. במקרה של שאריות מזון שנשרפו, מלא את הסיר במים והרתח אותם, לאחר מכן השתמש בכף- עץ כדי להסיר את השאריות. תוכל גם להשתמש ב- " stainless steel cleanser" של ברגהוף.

לעולם אל תניח את כלי הבישול על מבער כאשר הכלי כמעט ריק.

ידיות- מד טמפרטורה (ידיות מכסים המכילות מד – טמפרטורה) אינן עמידות במדיח כלים ובתנור.
הידיות הן בסדר כפי שהיו מותקנות כאשר רכשת את המוצר ואין להדק בחוזקה.
תחזוקה של ידיות- עם מד – טמפרטורה תבטיח שימוש לזמן ארוך.
ידיות מד טמפרטורה עם מגנט, יש להסיר בזמן השטיפה ידנית, וגם כאשר מכניסים את המכסה למדיח כלים, לייבש ולהחזיר למקומה.

ראה הוראות שימוש ותחזוקה
הסבר כללי – בעברית
הוראות שימוש – בעברית
הסבר כללי – ברוסית
הוראות שימוש – ברוסית

כלי אוכל

סכו"ם – שימוש ותחזוקה

יש לרחוץ ולייבש את הסכינים לפני השימוש בפעם הראשונה.
יש לשטוף ביד סכום פלדת אל-חלד חדש במהלך השבועות הראשונים של השימוש. לאחר כמה שטיפות, פלדת האל-חלד יכולה כבר להיכנס למדיח כלים. אולם, אם ברצונך שהסכו"ם ישמור על הברק והגימור המקורי שלו, אנו ממליצים על שטיפה ידנית (לדוגמה, ידיות פלסטיק של הסכום עשויות להפוך למט או עמום.) בשטיפה ידנית, יש לשטוף במים חמים, סבון עדין וספוג רך. יש לייבש מיידית. יש להימנע מחומרי ניקוי חומצתיים מרוכזים כגון חומר ניקוי של מדיח כלים המבוססים על לימון או פרי הדר אחרים, משום שהם עשויים לפגוע בסכו"ם.

אין להדיח סכינים במדיח.

– יש תמיד לשטוף מראש את הסכו"ם (לפני הכנסתו למדיחת, למעט הסכינים).
– יש לשטוף את הסכינים ידנית ולייבשם מייד,כדי להשאיר את הברק.
– אין להשרות לאורך זמן, הדבר עשוי להזיק לגימור.

בשימוש במדיח, (לאחר קריאת המדריך!) יש להקפיד על ההוראות הבאות:

– יש להקפיד על הוראות הפעלת המדיח במלואן.
– יש להשתמש בחומר ניקוי עדין וללא חומצות.
– יש להניח את הסכו"ם בסל המועד במדיח עם הידיות כלפי מטה.
– זרמי המים מנקים סכו"ם ביעילות רבה יותר כאשר הסכו"ם מפוזר בסל.
– אין לדחוס את הסכו"ם לתוך המדיח.
– יש להשתמש בתוכנית עדינה או חסכונית.
– בסיום התוכנית, יש להוציא את הסכו"ם מיד. יש לפתוח את המדיח בכדי שהאדים יצאו, ויש לפזר או לייבש בניגוב את הסכו"ם. אחרת, החום והלחות הגבוהה עשויים לגרום לקורוזיה.

 

לפישוט ניקוי הסכו"ם, ולהפחתת הסיכוי לקורוזיה, שינויי צבע או סדקים, יש תמיד ומיד לשטוף את שאריות האוכל .

במקרה של פגיעה בצבע או שמופיע כתמים, יש להשתמש בחומר ניקוי של ברגהוף מסוג "stainless steel cleanser".

כמו כן נקודות ושינויי צבע ניתנות להסרה באמצעות מים וסודה לשתיה.

יש להרחיק מאש גלויה או ממקור חום גבוה מאוד!

אין לאחסן את הסכו"ם בשקיות ניילון או עטיפה אחרת הלוכדת את הלחות. לאחסון בטוח של הסכו"ם, יש להוציאו מהאריזה המקורית ולעטוף כל פריט בבד רך.

 

ראה הוראות שימוש ותחזוקה

הסבר בעברית
הסבר ברוסית

כלי בישול פרנו-קרמי

ציפו "פרנו-קרמי" – ציפוי חדש של חברת "ברגהוף":

כלי בישול בציפוי "פרנו-קרמי" ידידותי לסביבה ולא רעיל.
הציפוי ה"פרנו-קרמי" של כלי הבישול שלנו עוזר לשחרר בקלות מזון מהכלי. הוא חומר בטוח לבישול, מונחה בריאות, ומשמש לא רק לבישול – עם מעט שומן או בלעדיו, אלא גם ידידותי לסביבה.
לא להכניס למדיח כלים.

ראה הוראות שימוש ותחזוקה
הוראות שימוש – בעברית

סכינים

סכינים – שימוש ותחזוקה

יש לרחוץ ולייבש את הסכינים לפני השימוש בפעם הראשונה.

חומצות (מאכלים) מסוימות (לימון, חרדל, קטשופ) עשויים להכתים אפילו סכינים מפלדת אל-חלד, לכן יש לנקות את הסכין ולנגב מיד לאחר כל שימוש. אין לאפשר לחלקיקי אוכל להתייבש על הלהב, משום ששאריות אוכל מכתימים את הסכין וניקוי הסכין הופך להיות יותר קשה ומסוכן. אנו ממליצים לנקות את הסכינים מיד אחרי השימוש, לנגב בזהירות ולייבש.

במידה והלהב באה במגע עם כלור או אקונומיקה, יש לנקות בשטיפה מידית שכן חומרים אלה פוגעים בצבע ומחוררים פלדת אל-חלד.
במקרה של פגיעה בצבע, יש להשתמש בחומר ניקוי של ברגהוף מסוג "stainless steel cleanser".

אין לחתוך עצמות עם הסכינים (למעט סכיני קצבים). אין להשתמש בהם לדקירה, פתיחה, הפרדה או חתיכה של אוכל קפוא או קפוא למחצה. אין להשתמש בהם כמברגים או פותחני שימורים. הסכינים אינם מיוצרים למטרות אלה, ושימוש כזה עשוי להביא לעיקום או שבירה של הלהב או הקצה.

יש תמיד להשאיר את הסכינים בטווח ראייה! תמיד להניח את הסכין על משטח העבודה עם הידית לכיוונך, ולוודא שאינו יכול ליפול בטעות. לעולם אין לכסות את הסכין עם מגבת מטבח או דבר דומה, וכל זה ע"מ למנוע תאונות.

יש להשתמש תמיד בסכין המתאים. ירקות, בשרים, דגים, לחם. . . לכולם גודל ומרקם שונה. זו הסיבה שיש סוגים של סכינים, לכל יעוד ומטרות שונות.

תמיד להקפיד לחתוך עם הסכין לכיוון המתרחק מהגוף! בכך, תמנעו פציעה במקרה והסכין מחליק בטעות.

לעולם אין לנסות לתפוס סכין נופל! הדבר עשוי להביא לפציעות קשות.

יש לשטוף סכינים בנפרד! אין לשטוף סכינים במדיח כלים! תמיד לשים לב ששוטפים פריטים חדים. לעולם אין להטיל סכין אל תוך הכיור.

יש להרחיק סכינים חדים מפני ילדים.

אין להעביר את האצבעות על פני קצה החיתוך – אף לא לבחינת מידת החדות.

להימנע מנזקים או כוויות, אין להשאיר את הסכין בקרבת פלטת חימום או במגע ישיר לכל מקור חום אחר.

Earthchef

מדריך לטיפול ותחזוקה של מוצרים מסדרת Earthchef של ברגהוף

לפני השימוש בפעם הראשונה:

כאשר אתם מוציאים מהאריזה את מוצרי Earthchef שרכשתם, עליכם לוודא שברשותכם כל החלקים, בטרם תזרקו את האריזה. לאחר הוצאת המוצרים מהאריזה יש להסיר את כל התוויות ולשטוף במים חמים עם ספוג רך וסבון. יש לשטוף היטב ולייבש לחלוטין עם מטלית רכה. ניתן לשטוף את מוצרי Earthchef במדיח כלים בתוכנית החסכונית, אולם אנו ממליצים על שטיפה ידנית. טיפול נוסף זה ידידותי לסביבה, משום שהוא צורך פחות מים ואנרגיה, והוא מגן על הסירים מהנזקים הנגרמים מחום גבוה ומחומרי הניקוי של מדיח הכלים. וודאו שאינכם משתמשים לשטיפת סט הנירוסטה שלכם בחומר ניקוי שמבוסס על חומצה ציטרית (לימונים) או שמכיל חומר מלבין. מוצרים אלה עלולים לגרום נזק לשכבה נוגדת החמצון ולגרום להתחמצנות. ניתן להסיר בקלות כל סימן של התחמצנות בעזרת חומר ניקוי טוב לנירוסטה, כמו מנקה הנירוסטה של ברגהוף או ברגהוף מג'יק לנירוסטה.

לפני חימום ראשון של כלי הבישול המונעים הידבקות של Earthchef, עליכם לצפות את תחתית הכלי עם מגבת נייר או מטלית רכה טבולות במעט שמן צמחי. בכך יתובל קלות המשטח וידגיש את תכונותיו מונעות ההידבקות של כל הציפוי הקרמי הטבעי לחלוטין.

בישול במוצרי Earthchef החדשים שלכם

אין צורך להשתמש בשמנים, בחמאה או במרגרינה לשימון או לטיגון מאכלים בכלי הבישול המונעים הידבקות החדשים שלכם, בגלל הציפוי הקרמי הטבעי לחלוטין. אם אתם בוחרים להשתמש באחד מאותם חומרי שימון כדי להגביר טעם או השחמה, עליכם לפעול בהתאם להוראות הבאות : יש לוודא תמיד שהכלי נקי. כל השמנים מעשנים או נשרפים בטמפרטורות שונות. לכן, יש לבחון את השמן שמשתמשים בו בחום נמוך עד בינוני לפני הוספתו למזון שבסיר. יש להוסיף רק כמות מספקת לכיסוי התחתית. יש לאפשר לשמן להתחמם במשך דקה או שתיים בחום נמוך עד בינוני לפני הוספת מזון לסיר. השמן שמחומם מראש עוזר להדגיש את התכונות מונעות ההידבקות של הסיר.

עצות מועילות נוספות לשימוש בכלי Earthchef

יש להתאים תמיד את גודל המבער לבסיסו של כלי הבישול. אם אתם משתמשים בכיריים שמופעלות בגז, עליכם להתאים את גודל הלהבה כדי שלא תצא מצדי הסיר. אם תצא, ייגרם נזק לצבע בצדו החיצוני של הסיר, נזק אפשרי לידית ונזק אישי אפשרי מכוויה, כמו גם שימוש-יתר באנרגיה. יש להשתמש בחום בינוני בזמן הכנת הארוחות. עליכם להשתמש בחום גבוה רק כאשר הסיר מלא בנוזלים לבישול פסטה, להכנת רוטב או מרק, או לטיגון עמוק.

אתם יכולים להשתמש בכלי מתכת בזמן הבישול בסירים מונעי ההידבקות של Earthchef, אולם הם עשויים לגרום לשריטות, ושריטות אינן מכוסות במסגרת האחריות על כלי הבישול. אנו ממליצים להשתמש בכלי במבוק, סיליקון, ניילון או עץ, כדי להגן על כלי הבישול ולהאריך את חייהם. לעולם אין לחתוך מזון או לחרוט בתוך הסיר, משום שייגרם נזק לתחתית, שהאחריות אינה מכסה. לעולם אין להשאיר סיר ללא נוזלים.

אם נותרו שאריות אוכל דבוקות לסיר, לדוגמה מהשחרת דגים, ניתן להסירן בקלות על ידי כיסוי תחתית הסיר במים והשרייה בטמפרטורה נמוכה ביותר. שאריות שרופות ניתן להסיר בדרך דומה, על ידי הרתחת המים בסיר או במחבת לכמה דקות, ואז לגרד את החלק השרוף עם כף עץ. אין להשתמש בכלי מתכת משום שהציפוי יישרט. את כלי הבישול שלכם מנירוסטה ניתן לנקות במנקה הנירוסטה של ברגהוף או בברגהוף מג'יק לנירוסטה.

מידע נוסף על כלי הבישול Earthchef מנירוסטה

כדי למנוע נזק של נקודות לבנות קטנות או של חורים קטנים לכלי הבישול מנירוסטה של Earthchef, יש להביא את המים לרתיחה לפני שמוסיפים מלח למי הבישול, ולערבב היטב. אפשר גם להוסיף מלח לנוזל לאחר שהמזון החל להתבשל. אם נוצרים מספר חורים קטנים, הם לא יפריעו לתהליך הבישול, אך הם יפגעו ביופייה של הנירוסטה. כדי להסיר את פגעי החמצון עליכם להשתמש בחומר ניקוי טוב לנירוסטה, כמו מנקה הנירוסטה של ברגהוף או ברגהוף מג'יק לנירוסטה.

אם הנירוסטה מכחילה, או שנוצרת בה פגיעה בצבע כחול או ערמוני, זוהי תוצאה של חימום יתר ואין לה השפעה על תכונותיו של כלי הבישול. גם ציפוי מזון עשוי לגרום לשינויי צבע בסיר, אם לא מסירים אותו ומחממים שנית. הסיר עלול להיראות חלוד בגלל כמויות גדולות של ברזל במים. את כל אלה ניתן להסיר בקלות על ידי חומר ניקוי טוב כמו מנקה הנירוסטה של ברגהוף או ברגהוף מג'יק לנירוסטה.

טיפול וניקיון

כל המוצרים של ברגהוף מעוצבים כך שיענו על כל ציפיותיכם, אולם הביצועים שלהם יכולים להיפגע אם אין מטפלים בהם כיאות. זכרו לקרר את הסירים לפני הניקוי כדי שלא לגרום לעיוות הכלי על ידי הכנסתו בעודו חם למים קרים. נקו את הסיר היטב לאחר כל שימוש, על ידי מי סבון חמים, ספוג או מטלית רכה. שטפו במים חמים וייבשו מיד במטלית רכה, כדי למנוע כתמי מים. אין להשתמש בצמר פלדה או בכריות שפשוף מניילון, במנקה תנורים או בכל חומר ניקוי שיגרום לשריטות, המבוסס על חומצה ציטרית או שמכיל אקונומיקה, במיוחד בסירי הנירוסטה שלכם, משום שהגימור שלהם ייפגע. אל תשרטו את הציפוי המונע הידבקות.

ניתן לשטוף את מוצרי Earthchef במדיח כלים, אך וודאו שאינכם משתמשים בחומר ניקוי שמבוסס על חומצה ציטרית (לימונים) או שמכיל חומר מלבין. מוצרים אלה עלולים לגרום נזק לשכבה נוגדת החמצון ולגרום להתחמצנות. ניתן להסיר בקלות כל סימן של התחמצנות בעזרת חומר ניקוי טוב לנירוסטה, כמו מנקה הנירוסטה של ברגהוף או ברגהוף מג'יק לנירוסטה. כמו כן עליכם להשתמש בחום הנמוך ביותר, משום שטמפרטורות גבוהות עלולות לגרום נזק לשכבה הנוגדת חמצון. סימנים ושינויי צבע קלים על פני הסיר לאחר השימוש מקובלים ואינם מכוסים על ידי תעודת האחריות.

כלי זכוכית

Maintenance glassware

After having used your glassware, rinse the glasses as soon as possible!

We recommend cleaning your glasses by hand as the high heat and abrasive detergents in the dishwasher may damage the crystal. If you do put your glasses in the dishwasher, make sure you use a very gentle cycle and a mild detergent.

When washing your glasses by hand, it is a good idea to put a rubber mat, a thick dish towel or a washcloth at the bottom of the sink in order to avoid breakage. Always use warm soapy water and a mild detergent (and a soft sponge or brush). When you add a punch of salt, the glassware regains its beautiful shine.

Serious wine enthusiasts believe that soap leaves a residue that affects the taste of the wine. They suggest using washing soda or baking soda.

To remove stains, just swirl a handful of uncooked rice in warm water with lemon juice or vinegar. This is especially handy for hard-to-reach spots like in vases. For problematic stains, use a denture cleaning tablet, but monitor the process. Never soak your glassware!

To remove small spots, try applying vinegar on a cloth. Some retailers recommend using a drop of ammonia; however, be very careful with every harsh chemical. Our good advice is: use a mixture of a washing-up liquid, a drop of ammonia and warm water to bring out the shine in your glassware.

After all that hard work, make sure that you dry your glassware by hand (immediately after washing it to prevent spotting). Some people use absorbent towels for the first dry and then rub the glassware with a lint-free cloth until it shines. The choice is up to you!

If you discover a chip, take your piece to a local shop or crystal engraver for sanding.
When storing your glassware, make sure that you have ample room for each glass and never store glasses on the rim.

פורצלן

Porcelain

Always begin the cleaning process with thoroughly dusting the pieces with a small soft brush or a can of compressed air.

Porcelain dishware should be soaked in a basin, lined with soft towels. Add warm water and a mild detergent. Some experts recommend using baby shampoo; it’s gentle and doesn’t leave a film. Rinse the porcelain with ¼ cup of a mixture of white vinegar and water, and leave it to dry. Keep it away from abrasive scouring powder and steel wool!

Porcelain settings can go in the dishwasher (do not cram!) as long as there are no gold decorations in the pattern. Use a rinsing agent in the dishwasher to improve the result. Flatware made of soft steel, especially knives, may leave metal streaks on a polished surface that cannot be removed in a normal cleaning process (but by rubbing it gently with metal polish).

Some stoneware is dishwasher-safe, but we recommend washing it by hand.

For food stains, a foaming denture cleaner may do the trick. Fruit and ink stains respond well to a mixture of household salt. For coffee stains, dip a damp cloth in baking soda and scrub the stain. Because of the dense nature of porcelain, discoloration of unpolished spots can usually be cleaned with a detergent and a nylon scrubber.

To protect the glazing, avoid heavy rubbing when, for example, stacking plates.

Never let your porcelain soak in a soapsuds (with bleach) even though your porcelain teacup always comes out brand-new! The result of this treatment can be disastrous. Through tiny cracks (which can’t be seen by the naked eye), bleach can reach the glaze. After a while, crystals form and eventually break the glaze. When this occurs, the porcelain is lost.

All items can be used in ovens and freezers. They are heat resistant, the surface keeps its colour and the food its natural flavour.

All items, except those with gold or platinum decoration or metal parts, are oven- and microwave-proof.

Whenever possible, keep your collection behind closed glass doors for safekeeping or, at the very least, on a shelf with a protective lip that will prevent pieces from falling.

סיר לחץ

הסבר סיר לחץ בעברית

הוראות הרכבת ידית – מד טמפרטורה

ברגהוף ישראל

אנחנו, ב -BergHOFF (ברגהוף), מאמינים באיכות. עבור אנשי מקצוע, אוהבי בישול אדוקים ומשקי בית מן המניין. אנו שואפים לעורר השראה בלקוחותינו, באמצעות עיצובים חדשניים זוכי פרסים.

הרשמה לניוזלטר

יש לכם שאלה?